Subscribe
1-888-746-7820

Rhonda Kirwan

Rhonda Kirwan

Rhonda Kirwan

Rhonda knows you typically only get one shot at a  successful short sale, so she always brings her “A Game”. She has over a decade of expertise in the mortgage lending business and has emphasizing her skill sets on distressed properties, foreclosures and REOs.

 

 

 

DIRECTOR OF NEGOTIATIONS

 

Rhonda definitely knows the ins and outs of the lending process. She fully understands the mortgage transaction process from “all” sides. Her pleasantly persistent demeanor, along with her dedication to total seller satisfaction has proven to be successful when negotiating with both small banks and large financial institutions alike. Rhonda’s vast experience brings along with it years of rapport building with major “Big” banks and the ability to cut through bureaucratic red tape and get the sale closed quickly for her clients.

Getting a short sale through the system in a timely manner can be a daunting uphill battle for some, but Rhonda is driven by these challenges and the rewards each successful closing brings.

Leave a Reply

Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup duvarlarla çevrilidir. Zemin kaplama malzemesi kategorisine giren cami halıları, cami ye girerken ilk göze çarpan bir dekordur. Dekoru farklı yapan ise, halıdaki desen, ipliğin kalitesi ve motifteki göz alıcı tasarımlardır. Betonarme zemini kaplamasının dışında cemaatin rahat bir şekilde ibadet etmesini sağlayan cami halıları kaliteli malzemelerden ipliklerden üretilir. Halının dokusundaki sıklıkla orantılı olan kalite, dokunulduğunda kendini belli eder. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, sekiz kapıdan girilir. Avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir.

Latest Posts

Address

925 B Street Suite 102
San Diego CA, 92101
Phone: (888) 746-7820
Fax: (888) 597-2040
Website: http://shortsaleexpert.com
Email: info@shortsaleexpert.com

Short Sale Expert

Encore Real Estate Group
CA DRE Lic. #01883210

Broker: Troy Anthony Huerta
Agent: Leon Cook
CA DRE Lic: #01028204
CA DRE Lic: #01866021

925 B Street Suite 102
San Diego, CA 92101

Phone: 1-888-746-7820
info@ShortSaleExpert.com